Az INDIT Közalapítvány legfiatalabb intézménye, amely egy alacsonyküszöbű és közösségi addiktológiai egység Komló városában. A program célja, hogy segítséget nyújtson mindazok számára, akik kapcsolatba kerülhetnek a szenvedélybetegség problémájával (ideértve: drog és alkohol problémák, viselkedéses függőségek). A segítő szolgáltatásokat egyaránt igénybe vehetik addiktológiai problémákkal küzdő egyének, családok, illetve azok hozzátartozói. Az alacsonyküszöbű szolgáltatás anonim módon vehető igénybe. Mindkét szolgáltatás ingyenes és önkéntes alapon kérhető.
A munkatársak a közösségi ellátást igénylő klienst a közvetlen környezetében keresik fel, feltérképezve az egyén természetes segítő kapcsolatait, családi hátterét. A szolgáltatás a gondozást a kliens szükségleteire épülve, a klienssel együttműködve és a természetes támogatórendszerét bevonva nyújtja.
A szolgáltatás az igénybevevő közreműködésével mozgósítja a szerhasználat következtében elvesztett kapcsolatokat és erőforrásokat, ezzel elősegítve az egyén beilleszkedését, visszailleszkedését a közösségbe. Továbbá hozzájuttatja a szenvedélybeteget és hozzátartozóit olyan új lehetőségekhez, közösségekhez, csoportokhoz, erőforrásokhoz, amelyek által képessé válnak saját sorsuk irányítására. A folyamat tehát egyénre szabottan, a családi és közösségi rendszerek figyelembe vételével valósul meg.
A közösségi ellátás mobilitásának köszönhetően olyan településeket, lakóközösségeket is elérünk, ahol egyébként nem jutnának ellátáshoz az érintettek. Intézményünk a Komlói Járásban működik, az ebbe tartozó települések: Komló, Oroszló, Magyarszék, Liget, Mecsekpölöske, Bodolyabér, Magyarhertelend, Mánfa, Hosszúhetény, Magyaregregy, Kárász, Szalatnak, Köblény, Vékény, Szászvár, Máza, Tófű, Hegyhátróc, Egyházaskozár, Bikal, Szárász.
Az „Egyenlítő” az alábbi szolgáltatásokat nyújtja:
- információnyújtás (a droghasználat veszélyeiről, az egyes szerek hatásairól)
- utcai megkereső munka
- ártalomcsökkentés (a szerhasználat egyéni és társadalmi kockázatainak mérséklése)
- krízisintervenció
- egyéni konzultáció, segítő beszélgetés
- családkonzultáció
- szociális ügyintézés
- iskolai prevenció
- kortárssegítő képzés
- közösségi programok
- együttműködés más intézményekkel, delegálás